Golf van verontwaardiging door Duitsland

Er is een golf van verontwaardiging door Duitsland gegaan in verband met de racistische moorden waarbij tien mensen, vrijwel allemaal willekeurige Turken, door racistische neonazi’s om het leven werden gebracht. Zo liet een onderzoek zien dat 85% van de Duitse Turken gelooft dat er genoeg bewijs is om te concluderen dat de Duitse overheid op de één of andere manier betrokken was bij de moord op Duitse Turken.
Veel mensen vinden het ongeloofwaardig dat drie ultranationalisten zeven jaar lang ongehinderd konden moorden en dat justitie steeds achter de feiten aanliep.
Ook wordt er getwijfeld aan de serieuze aandacht die de Europese en Duitse media gaven aan dit incident. Zo werd de moord op Breivik op bijna 80 jongeren, vrijwel allemaal van Noorse komaf, breeduit uitgemeten in de media maar kregen de massamoorden op Duitse Turken vrijwel geen aandacht in Europese media. Ook Nederland vond het verlies van mensenlevens door toedoen van toenemend racistisch geweld tegen Turken, blijkbaar niet nieuwswaardig genoeg.
Het fenomeen van anti-Turks racisme zet zich al geruime tijd voort door heel Europa.




Reacties
Voor diegene die gepromoveerd is tot One-Minute Held, pls aandacht ;)
RSS lijst met reacties op dit artikel